Слово «родители» должно исчезнуть из украинских учебников
В министерстве хотят заменить слово «родители» на «родные», потому что 40 процентов украинских детей живут в неполных семьях. Поэтому очень многие ученики просто "не могут найти в учебниках ни отражения себя, ни своих родных, ни особых обстоятельств, в которых они живут", сообщает Lenta.ru .
40% - это почти 3 миллиона украинских детей, ежедневно сталкивающихся в учебной литературе с рекомендациями, из-за которых у них возникает чувство неполноценности. Такие фразы как «обсуди со своими родителями, где тебе можно играть, а где нет"», только акцентируют внимание на ограниченных возможностях детей, воспитываемых одним родителем или бабушкой. Кроме того, в украинском министерстве образования признали дискриминационными рисунки и фото, на которых изображены счастливые полные семьи
Источник:
242 комментария
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Удалить комментарий?
Удалить ОтменаУдалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
https://mon.gov.ua/ua/news/negri-zhidi-ta-cigani-lyudi-z-invalidnistyu-yakih-ne-isnuye-ta-40-ukrayinskih-ditej-sho-ne-mozhut-zrobiti-zavdannya-z-batkami-mon-poyasnyuye-dlya-chogo-potribna-antidiskriminacijna-ekspertiza-pidruchnikivhttps://mon.gov.ua/ua/news/negri-zhidi-ta-cigani-lyudi-z-invalidnistyu-yakih-ne-isnuye-ta-40-ukrayinskih-ditej-sho-ne-mozhut-zrobiti-zavdannya-z-batkami-mon-poyasnyuye-dlya-chogo-potribna-antidiskriminacijna-ekspertiza-pidruchnikiv
Кстати, ".net" официальный домен первого уровня официальной украинской прессы? Был в отпуске, боюсь что-то пропустил...
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Удалить комментарий?
Удалить ОтменаУдалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Нельзя быть совсем таким лживым... Ведь, люди - не дураки! Даже, если не понимают по-украински, то уж клавишу F3 нажать могут и браузер посчитает им количество включений и подсветит их все. )))
Такого глупого вранья давно на фишках не встречалось...
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Часто бывает, что в состоянии крайнего патриотизма люди путают ветки общения. Я не злой. Всем прощаю. Иногда сам напиваюсь... (Естественно патриотично! )
Если вопросы ещё остались - пишите. Как буду отдыхать - отвечу. ))
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Не стоит над этим смеяться! Я только за это (!) в реале порву!
А если плохо... (..отпустило - подышал...) ... понимаете общение в телеконференциях (форумах), то, для начала, попробуйте выписывать всю ветку в текстовый редактор.
Вы тогда сможете полностью прочитать весь процесс общения, учесть все мнения и, наконец, вставить свои пять копеек, если сочтёте нужным к тому моменту их вставлять (т. е. быть полезным сообществу, которое общалось, а не быть надувным матрасом с дыркой, который все бросили на берегу...)
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Експертиза виявила, що більшість дітей не можуть знайти в українських підручниках ні віддзеркалення себе, ні віддзеркалення своїх рідних, ні тих особливих обставин, в яких вони живуть.
Зокрема, було знайдено та вилучено з підручників чимало недопустимих для демократичної країни анахронізмів на кшталт висловлювань негри , жиди , цигани .
Експертиза виявила, що в підручниках повністю відсутній герої, які представляють людей з інвалідністю, а особи похилого віку зображуються виключно немічними. Так, сьогодні 6% населення нашої держави близько 2,5млн осіб це люди з інвалідністю. Зараз у школи, в інклюзивні класи приходять діти з особливими освітніми потребами. Саме антидискримінаційна експертиза дала можливість включити в підручники людей з інвалідністю і зробити їх частиною картини світу, яку створює школа у дітей, змінити образ людей похилого віку.
У мережі Інтернет також з явився зразок рекомендації антидискримінаційної експертизи, де фахівці радять замінити слово батьки на слово рідні у завданні: Разом із батьками обговори, де можна гратися . Частина суспільства не зрозуміла доцільності цього зауваження, хоча воно напряму стосується захисту майже половини українських дітей.
На жаль, зараз в Україні 3 мільйони дітей проживають у неповних сім ях, а це майже 40%. Йдеться і про дітей, які живуть виключно з дідусями та бабусями, зі старшими братами та сестрами, з тітками та дядьками. Ця ситуація особливо загострена, бо частина дітей втратила своїх батьків внаслідок російської агресії на сході України.
Таким чином завдання в підручнику на кшталт Разом із батьками складіть розпорядок дня вашої родини або Разом із батьками обговори, де можна гратися підкреслюють обмежені можливості майже половини українських дітей, змушують їх відчувати власну неповноцінність. Це неприпустимо. Саме тому й запропоновано замінити слово батьки на рідні .
З цієї ж причини висловлюються застереження до макетів підручників, де зображення підбираються виключно з повною сім єю.
Здебільшого висновок антидискримінаційної експертизи докладно пояснює причини, у зв язку з якими до підручника висловлюються зауваження. Наприклад, один з цьогорічних висновків до підручника для 1 класів пропонує зняти питання Як й де познайомились твої батьки? . Поруч одразу дається пояснення, що можлива дискримінація за сімейним станом, адже питання буде некоректним, якщо:
мама одна виховує дитину, зачату в результаті зґвалтування;
мама або тато уже перебувають в іншому шлюбі і не бажають говорити про біологічного батька/матір дитини;
дитина, у якої померли батьки, виховується іншими родичами, які не знають, не пам ятають або їм важко розповідати про знайомство батьків дитини тощо.
Ознаки дискримінації мають й ті завдання, які зображують хлопчиків/дівчат у стереотипних ролях, тим самим пропагуючи застарілі форми поведінки. Так, це можуть бути уявлення, що про дітей можуть піклуватися лише дівчата, чи що технічними професіями можуть займатися виключно хлопці.
Как у нас любят говорить: "Слухав дзін, але не знає де він"
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
Удалить комментарий?
Удалить Отмена7 лет назад
России, ведь женщин на 16% больше
Удалить комментарий?
Удалить Отмена